ماموگرافی دیجیتال

روندی است که در آن با استفاده از میزان اندک اشعه ایکس، سینه ی انسان ،برای تشخیص و غربالگری بررسی می گردد. هدف ماموگرافی یافتن سرطان پستان در مرحله اولیه است، بطور مشخص از طریق ردیابی توده های معین یا میکروکالسیفیکاسیون ( نقاط آهکی ریز).

دیجیتال ماموگرافی، (FFDM)، گونه ای ماموگرافی است که در آن کارایی گرفتن تصاویر بهتر با دوز کمتر اشعه ایکس وجود دارد. تصاویر پستان برای بررسی رادیولژیست به یک کامپیوتر فرستاده شده و برای مدت طولانی ذخیره می شوند. روند انجام آن همانند ماموگرافی عادی است.

دستگاه استفاده شده در مجموعه  FUJI 2017

مهمترین شاخصه : ماموگرافی دیجیتال با کمترین درد به دلیل Plate انعطاف پذیر و بالا ترین دقت به دلیل دارا بودن دتکتور با کوچکترین پیکسل سایز دنیا .

بدلیل اهمیت تشخیص زودرس ضایعات پستانی و امکان درمان ضایعات Malignant در مراحل اولیه در حال حاضر ماموگرافی دیجیتال جای دستگاه های آنالوگ و CR را گرفته است و البته میزان راحتی بیمار انجام پروسه و نگرانی های بانوان را کاهش داده است.

تکنولوژی جدید دتکتور فوجی با کوچیکترین پیگسل سایز دنیا (50 میکرومتر)

جنس دتکتور آمورفوس سلنیوم (بهترین جنس دتکتور ماموگرافی در دنیا) که راندمان بسیار بالایی در تبدیل مستقیم اشعه ایکس به سیگنال دارد.

شکل خاص و منحصر به فرد پیکسل های دستگاه (حالت لانه زنبوری)که میزان از دست رفتن اشعه و نویز را کاهش و بهبود رزولوشن و افزایش DEQ  نسبت به پیکسل های معمولی مربعی شده است.

استفاده از آند تنگستن به جای مولبیدن و استفاده از تکنولوژی خاص ISC ضمن افزایش کنتراست تصاویر باعث کاهش دوز اشعه به بیمار شده است.

مجهز به تکنولوژی I AEC  که موجب تنظیم اتوماتیک دوز اشعه به جای تنظیم دستی در بافت های پستان متراکم و یا دارای جسم خارجی (مارکر و…) و پروتزهای پستانی شده که ضمن آسیب نرسیدن به پروتزهای باعث بهبود کیفیت تصاویر و کاهش دوز اشعه میشود.

تکنولوژی منحصر به فرد در ساخت PLATE انعطاف پذیر با فشار یکسان به تمام سطح مقطع یکنواختی اشعه به بهبود کیفیت تصاویر شده است.

قابیلیت ارتقا به توموسنتز و استریو تاکتیک بیوپسی.